Yöneticimizin Mesajı

Ana Sayfa BENORGANIC

Değerli Ortaklarımız ve Çalışanlarımız,

BENORGANIC 2012 yılında meyve suyu üretimi ile ticarete başlamış, yenilikçi yaklaşımıyla ülkemiz ekonomisine ve Türkiye gıda sektörüne yeni nesil stratejileriyle önemli katkılar sağlamıştır. Anadolu'muzun bereketli topraklarında yaşayan çiftçimizin el emeği, göz nuru yetiştirdiği organik meyveleri değerlendirmenin, katma değer oluşturan bir sektörde olmanın onurunu ve gururunu yaşamaktadır.

BENORGANIC AİLESİ çalışanlarıyla ve müşterileriyle büyük bir ailedir. Anadolu insanımızın yetiştirdiği meyveleri gururla yüksek hijyen standartlarına uygun olarak işlemekte ve doğal tadını koruyarak paketlenen ürünlerini, dünyanın dört bir köşesindeki insanların tüketimine arz etmektedir.

Çiftçilerimizin nar vadilerinde özenle yetiştirdiği organik meyveler, mevsiminde hasat edilir. Organik meyvelerimiz ilave şeker ve renklendirici kullanılmadan, üretim tesislerinde işlenerek hijyenik koşullarda üretilmektedir. Bu bağlamda BENORGANIC genç ve dinamik kadrosuyla, ülkemizin harika iklim şartlarında yetişen narını, elmasını, portakalını, üzümünü, kayısısını, şeftalisini, vişnesini, çileğini, siyah havucunu ve diğer meyvelerini dünyanın birçok ülkesinde bulunan ailelerin sofrasına, çocukların okul çantalarına, otel ve restoranlara, marketlere ulaştırmanın heyecanını her geçen gün artarak hissetmektedir.

BENORGANIC; Adana-İmamoğlu Aladağlar Bölgesi'nde yer alan Nar Vadisi'nde yetiştirdiği Hicaz Nar'ını, Niğde'de 1300 rakımda bulunan Elma Vadisi'nde yetiştirdiği lezzetli meyvelerini, Afyon ve Eskişehir'de 20.000 dekardan fazla arazide yetiştirdiği elma ve diğer meyveleriyle medârı iftiharımız olan çiftçimizi endüstriyel meyveciliğe teşvik etmekte ve destek olmaktadır. Üstün üretim teknolojisi sayesinde meyvelerin besin değerini, rengini ve tadını koruyarak katma değerli ürünler üretilmektedir. Bu nedenle en önemli değerleri müşteri odaklı olmak ve inovasyon oluşturmaktır.

BENORGANIC; 'Organik Hayatın Başlangıcı' sloganıyla, genç ve dinamik işinde uzman kadrosuyla çalışmalarını uluslararası standartlara uygun olarak yürütmektedir. Seçilmiş sözleşmeli çiftçilerinden ve kendi bahçelerinde elde ettiği meyvelerden üretilen meyve ve sebze sularını; 25.000 m2 kapalı alanda, karton ambalajlara aseptik olarak, cam ambalajlara sıcak dolum tekniğiyle, pouch ambalajlara sıcak dolum teknolojisiyle, 100 ml'den 946ml'ye kadar değişen hacimlerde dolum yapmakta, ürünlerinin lezzetlerini muhafaza ederek siz değerli tüketicilerinin arzına sunmaktadır. GLOBAL GAP-GRASP standartlarında yetiştirdiği ürünleri, fabrikada BRC Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Standartı'na uygun bir şekilde işleyerek, hem sosyal sorumluluk bilincinde iyi tarım uygulamalarını gerçekleştirmekte hem de tüketicilerine gıda güvenliğine uygun ürünleri hazırlamaktadır.

BENORGANIC markamızın ardındaki temel güvencemiz; gerek kendi yetiştirdiğimiz, gerekse Anadolu'muzun bereketli topraklarından çiftçilerimizle ortak yetiştirdiğimiz meyve ve sebzelerimizin üretiminden hasatına, fabrikaya taşınmasından işlenmesine, müşterilerimize ulaştırılması sürecine kadar, gıda güvenliğini tehdit edebilecek her türlü tehlikenin önlenmesi için gerekli tedbirleri almamızdır.

Bizler sonsuz şifa kaynağımız olan doğanın gelecek nesillerimiz için bekçisiyiz.

Bu sorumluluk ruhumuz ile bilgi ve deneyimlerimizi kullanarak, sektöre yön veren müşteri ve tedarikçilerimizle işbirliği içerisinde olmaktan, yenilikçi ürünlerimize Türkiye’nin sektöründe lider, dünyanın bilinen ve tercih edilen firması olmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz.

Saygılarımla

Tahir Elagöz